Flag_of_Ukraine

Ile zarabia kierowca Ubera?

Każdy, kto zastanawia się nad pracą jako kierowca Ubera, chce wiedzieć, ile będzie zarabiał. W tym artykule znajdą się odpowiedzi na to oraz inne pytania dotyczące warunków pracy w firmie Uber.

Czym jest w ogóle Uber?

Uber jest firmą, która świadczy usługi transportowe osób oraz dostarcza zamówione zakupy. Obecnie w Polsce bardzo dużo osób korzysta chętnie z tej możliwości. Skoro klientów przybywa, wzrasta zapotrzebowanie na nowych kierowców. Firma Uber zachęca pracowników wysokimi wynagrodzeniami oraz zostawia otwartą furtkę na nowe możliwości, to znaczy, że osoba równocześnie może pracować dla Ubera i innej firmy lub agencji.

Ile zarabia kierowca Ubera?

W pracy dużą rolę odgrywa wysokość wynagrodzenia. Kierowca pracujący dla firmy Uber może średnio zarobić od 4000 do 8000, uwzględniając pełny wymiar pracy, to znaczy 8 godzin dziennie, czym skutkuje 40 h tygodniowo.

W firmie Uber znajdą się pracownicy, którzy zarabiają dużo więcej. Muszą oni poświęcić znacznie więcej czasu wykonywanej pracy. Są też tacy, którzy traktują tę pracę jako dodatkowy dochód, i zadowoleni są z dodatkowej gotówki w wysokości 1000 czy 2000 złotych. Wysokość wynagrodzenia zależy przede wszystkim od:

  • Miejsca pracy- im większe miasto, tym więcej klientów
  • Ilość przepracowanych godzin w miesiącu – oczywiście im więcej godzin, tym większe wynagrodzenie
  • Konkretny miesiąc – od danego miesiąca zależy ilość klientów, co przekłada się na wypłatę w danym miesiącu
  • Rodzaj płatności- statystki pokazują, że więcej klientów chce korzystać z usług kierowców, którzy mają możliwość płacenia za kurs gotówką,
  • Pora dnia – duża ilość kursów jest w godzinach porannych, popołudniowych i wieczornych
  • Oceny pasażerów – im lepsze oceny klientów, tym więcej osób skorzysta z usług konkretnego kierowcy
  • Bonusy- kierowcy mogą liczyć na dodatkową premię
  • Miejsce postoju samochodu- aby zdobyć dużą liczbę klientów, należy znaleźć miejsce, w którym jest duży ruch

Na jakich warunkach zatrudniony jest kierowca firmy Uber?

Kierowcy mają dwie możliwości. Mogą otworzyć własną działalność gospodarczą. Wtedy są zobowiązani do opłat ZUS i podatków. Należy również znaleźć księgową, która poprowadzi księgowość. Drugą opcją jest podpisanie umowy z pośrednikiem, tak zwanym partnerem rozliczeniowym. On zajmuje się wszelkimi rozliczeniami.

Jakie koszty ponosi kierowca?

Kierowca firmy Uber musi liczyć się z kosztami. Jeżeli prowadzi działalność gospodarczą, musi opłacić ZUS i podatek oraz biuro rachunkowe. Dodatkowo musi ponieść koszt związany z utrzymaniem pojazdu. Na przykład serwisy i naprawy samochodu oraz koszt związany z paliwem. Sama firma pobiera prowizję w wysokości 22% każdego zlecenia. Mimo poniesionych kosztów, kierowcy Ubera mogą zarobić naprawdę dobre pieniądze. Wystarczy tylko wziąć pod uwagę kilka podstawowych elementów, aby praca była bardziej opłacalna.

Jeśli nie chcesz prowadzić własnej działalności gospodarczej, ani zajmować się formalnościami – skorzystaj z usług najlepszego partnera Uber/Bolt/Freenow.