Flag_of_Ukraine

Taksówki w Warszawie – najlepszy środek transportu?

Warszawa to jedno z najludniejszych, największych i najbardziej zakorkowanych miast w Polsce, a poruszanie się po nim każdego dnia stanowi prawdziwe wyzwanie. Nawet na krótkich dystansach przemierzanie miasta, szczególnie w godzinach szczytu nie jest zadaniem łatwym i  może być naprawdę bardzo czasochłonne. Dodatkowym problemem jest zbyt mała ilość miejsc parkingowych. Jak rozwiązać ten problem? Możliwości są tak naprawdę dwie. Można skorzystać z komunikacji miejskiej, która często jest bardzo zatłoczona lub postawić na znacznie wygodniejsze rozwiązanie, czyli taksówki. Dlaczego to właśnie one są najbardziej komfortowym sposobem na podróżowanie po Warszawie?

Jak szybko i bez przeszkód poruszać się po Warszawie?

Po Warszawie można podróżować na wiele różnych sposobów. Rower (choć tu nie zawsze pogoda pozwoli na zastosowanie tego środka transportu), metro, autobusy, tramwaje, własne auto czy taksówki. Tak naprawdę jednak to ta ostatnia jest najlepszym sposobem na to, by szybko i bez większych trudności przemierzyć warszawskie ulice. Co ważne, taksówkę można zamówić bardzo szybko – poprzez dedykowaną aplikację, a dzięki dużej dostępności aut można w łatwy sposób wybrać auto dopasowane do indywidualnych potrzeb. Na szybkość przemieszczania się po Warszawie taksówką duży wpływ ma również to, że kierowcy w większości przypadków bardzo dobrze znają miasto, bez problemu są stanie dotrzeć do miejsca docelowego oraz wiedzą, w jaki sposób można ominąć większość korków.

Dostęp do pojazdu o każdej porze dnia i nocy

Decydując się na poruszanie się po Warszawie taksówką, dostęp do pojazdu można uzyskać niezależnie od pory dnia i nocy. Wbrew pozorom taka jazda nie musi być droższa niż poruszanie się po mieście taksówką. Jeżdżąc własnym samochodem, należy pamiętać o tym, że sumując ceny parkingów i starty paliwa za stanie w korkach może się okazać, że kurs taksówkarski na tej samej trasie będzie nie tylko bardziej komfortowy, ale i także nieco tańszy niż samodzielna jazda własnym autem. Tym bardziej jest to korzystne rozwiązanie, że często stali klienci taksówkarskich korporacji często mogą liczyć na atrakcyjne obniżki i rabaty.

Idealny sposób na ominięcie korków

W większości polskich miast, w tym także w Warszawie taksówki mogą poruszać się po buspasach. Dzięki temu auta mogą poruszać się szybciej, sprawniej omijając największe korki. Ponadto taksówkarze mający spore doświadczenie w jeździe znają odpowiednie drogi i przejazdy, pozwalające im na ominięcie zakorkowanych fragmentów ulic.

Czy jazda taksówką jest droga?

W związku z dużą konkurencją i sporym zapotrzebowaniem na usługi taksówkarzy, wiele korporacji oferuje bardzo korzystne opłaty za kursy. Dodatkowo często wdrażają zniżki dla stałych klientów, w efekcie czego niekiedy podróżowanie taksówką jest tańsze i co ważne wygodniejsze niż poruszanie się po zakorkowanym, pełnym pojazdów mieście. Dodatkowo w przypadku korzystania z taksówek nie trzeba martwić się o znalezienie i opłatę za miejsce parkingowe, a to w Warszawie jest naprawdę problematyczne.

Taksówka idealnym sposobem na jazdę po obcym mieście

Niezależnie od tego, czy jesteśmy w Warszawie w celach służbowych, czy prywatnych, taksówka to najbezpieczniejszy środek transportu. Decydując się na taką formę podróżowania, nie należy obawiać się korków, nie jest również potrzebna znajomość topografii miasta, czego nie można powiedzieć o podróżowaniu komunikacją miejską czy wynajętym samochodem.