Flag_of_Ukraine

Brak własnego samochodu a praca jako kierowca

Jeszcze kilkanaście lat temu praca taksówkarza była dostępna wyłącznie dla osób posiadających własne auto odpowiednio przystosowane do wykonywania takiego zajęcia i mających założoną własną działalność gospodarczą. Dziś kierowcy taksówek mają znacznie więcej możliwości. Wystarczy im jedynie prawo jazdy i chęci do pracy. Nie potrzebują własnej działalności i samochodu, gdyż mogą skorzystać z jednego z pojazdów znajdujących się we flocie. Jak można pracować na taksówce bez własnego auta? Wystarczy nawiązać współpracę z ERES Partner, największym i najlepszy partnerem Bolt, FreeNow czy Uber.

Jak pracować na taksówce bez własnego samochodu?

Chcesz zostać kierowcą taksówki, a nie masz własnego auta? Obecnie to nie jest żaden problem wystarczy nawiązać współpracę z ERES Partner, korzystając z jednego z aut z floty. To proste i wygodne rozwiązanie pozwalające na podjęcie zatrudnienia w zawodzie nawet pomimo braku własnego auta.

Praca taksówkarza przy współpracy z ERES Partner nie wymaga ani założenia własnej działalności, ani też posiadania własnego auta, które przed podjęciem zatrudnienia musiałoby zostać odpowiednio wyposażone. W tym przypadku wystarczy jedynie chęć do pracy, prawo jazdy i załatwienie kilku prostych i niezajmujących zbyt wiele czasu formalności.

Dzięki możliwości skorzystania z jednego z aut z floty kierowca może używać pojazdu w celach zarobkowych, nawet nie posiadając własnego. Wybór jest spory, więc podjęcie decyzji nie powinno być trudne. Co ważne, auta są już w pełny wyposażone i przygotowane do pracy w charakterze taksówki, więc kierowca nie będzie musiał się już o nic martwić, tylko jak najszybciej podjąć pracę.

Niezbędne dla taksówki wyposażenie to jednak nie wszystko. Kierowca taxi decydujący się na pojazd flotowy otrzymuje auto w pełni sprawne, po wszystkich przeglądach i wymaganych pracach serwisowych. Każdy samochód ma również aktualne ubezpieczenie OC i AC.

W związku z tym, że samochód nie jest własnością kierowcy, nie musi się on martwić jego serwisowaniem wykonywaniem napraw czy zmianą opon. Wystarczy, że  skupi się na jeździe i wykonywaniu jak największej liczby kursów.

Jak zostać kierowcą w ERES Partner?

Praca taksówkarza w ERES Partner wymaga wyłącznie prawa jazdy, chęci i pasji do prowadzenia samochodu. Kierowca nie musi posiadać własnego auta, może skorzystać z jednego z pojazdów należących do floty. Chętny do pracy na stanowisku taksówkarza musi wyłącznie załatwić kilka prostych spraw formalnych, czyli:

  • wykonać stosowne badania (przy których można liczyć na pomoc ze strony ERES Partner),
  • dostarczyć zaświadczenie o niekaralności,
  • dostarczyć zdjęcie takie jak do dowodu osobistego (w przypadku większości miast jest to wymóg konieczny),
  • przedstawić dowód osobisty i prawo jazdy.

Jak widać, formalności nie jest wiele, gdy zostaną zorganizowane, kierowcy zostaje przydzielone auto i może rozpocząć pracę na stanowisku taksówkarza.

W ERES Partner każdy kierowca może liczyć na elastyczne godziny pracy. To on, a nie nikt inny decyduje o tym, kiedy i ile jeździ, mając na uwadze, że im więcej kursów tym większe zarobki. W związku z elastyczności godzin pracy taksówka może stanowić zarówno zajęcie dodatkowe, jak i etatowe.