Flag_of_Ukraine

Historia Uber i Bolt

Uber i Bolt to firmy, które są znane głównie za sprawą wyprodukowanych przez nich aplikacji mobilnych, służących do świadczenia usługi przewozu osób. Aplikacje te w szybkim tempie stały się niezwykle popularne i pożądane. Zarówno przez pasażerów, jak i kierowców. Aplikacje te stały się prawdziwą rewolucją na rynku przewozu osób. O czym świadczy krytyka ze strony tradycyjnych taksówkarzy. Mówi o tym także liczba osób korzystających z tych innowacyjnych aplikacji.

Na początku był Uber

Dwóch mężczyzn: Kalanick i Garrett Camp pewnego wieczoru przebywając w Paryżu, nie mogli złapać żadnej taksówki. Wtedy w ich głowie pojawiła się wizja aplikacji, która pozwalałaby na zamówienie przejazdu poprzez aplikację na smartfonie. Jak pomyśleli, tak zrobili. Już rok później była już gotowa pierwsza wersja aplikacji spełniająca wizje mężczyzn. Oficjalne wystartowanie działalności aplikacji Uber datuje się na czerwiec 2010 roku. Odniosła ogromny sukces, znalazły się jednak grupy społeczne, krytykujące jej funkcjonowanie. Uber w Polsce zadebiutował 19 sierpnia 2014 roku, zarejestrowany był jednak niemal rok prędzej. Pierwszymi osobami mogącymi skorzystać z tej usługi byli mieszkańcy Warszawy. Z upływem lat Uber stawał się obecny w innych miastach Polski, także w Krakowie i Lublinie. Uber Warszawa dorósł do rangi usługi globalnej. Obecnie Uber działa w 528 miastach w 84 krajach świata!

Bolt – startup genialnego licealisty

Bolt powstał w 2013 roku. Jego założycielem był 19-letni licealista Markus Villig. W projekcie tym dostrzegły potencjał takie firmy jak np. Skype. Dzięki czemu Markus Villing otrzymał potężne dofinansowanie. Bez problemu więc mógł swój pomysł wcielić w życie. Wcielenie tego projektu w życie zaowocowało ogromnym sukcesem. Swoja działalność w Polsce rozpoczął w grudniu 2016 roku. Pod nazwą Taxify. Na Bolt nazwa została zmieniona w 2019 roku. Pierwszymi użytkownikami tej aplikacji stali się mieszkańcy Warszawy. Obecnie usługa ta dostępna jest w 31 miastach Polski. Co więcej, w 2019 roku Polska była trzecim Państwem pod względem zainteresowania tą firmą. Firma Bolt zasługuje na uznanie również ze względu na to, że nie przestaje się rozwijać. Zainwestowała bowiem we własny sprzęt, co poskutkowało udostępnieniem podróżnym hulajnóg i rowerów elektrycznych. Mogą oni wynająć je na minuty!

Uber i Bolt – firmy z przesłaniem!

Za sprawą aplikacji Uber i Bolt całkowicie zmieniło się to, w jaki sposób poruszamy się po mieście. Niewątpliwie ma to korzystny wpływ na nasze środowisko. Liczba samochodów w miasta rośnie, rosną także korki spowodowane wzmożonym ruchem. Dostają się do atmosfery. Aplikacje typu Uber lub Bolt mają w sobie potencjach, aby to wszystko zmienić. Dlaczego? Ponieważ, jednym samochodem może poruszać się większa liczba osób! Dodatkowo oferowane usługi przejazdu elektryczną hulajnogą lub rowerem znacząco wpływają na redukcję zanieczyszczenia powietrza. Więc firmy te swoim działaniem, wpływają nie tylko na komfort Twojej podróży, ale również na nasze środowisko!