Flag_of_Ukraine

Ile zarabia kierowca kat. B?

Mając prawo jazdy kategorii B, posiadasz wiele możliwości zarobkowych. Możesz zarabiać bowiem jako kierowca w restauracji dowożący jedzenie na wynos, kurier albo… tych możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Najpopularniejszą formą zarobku z prawem jazdy, jest jednak praca kierowca kat b. To właśnie na tym sposobie zarabiania pieniędzy, skupimy się w poniższym artykule. Praca jako taksówkarz to bardzo wygodna i korzystna forma zarabiania pieniędzy z wykorzystaniem prawa jazdy kategorii B. Co należy zrobić, aby zostać taksówkarzem? Czy praca jako taksówkarz jest opłacalna? Ile zarobisz, jako kierowca Warszawa?

Kto może zacząć zarabiać jako kierowca kategorii B?

Jeśli chcesz zostać taksówkarzem, musisz spełniać pewne wymagania. Spełnienie ich to podstawa zapewnienia bezpieczeństwa osób, które będziesz przewoził samochodem. Jakie więc wymagania musisz spełnić, abyś mógł zostać taksówkarzem. Przede wszystkim musisz mieć ukończone 18 lat. Co więcej, musisz oczywiście mieć prawo jazdy kategorii B. Co więcej? Musisz posiadać także zaświadczenie mówiące o tym, że nie występują żadne przeciwwskazania zdrowotne, abyś mógł pracować jako taksówkarz. Zazwyczaj potrzebna jest także licencja taksówkarska. Jednak nie zawsze. Uzależnione jest to od tego, z jaką firmą świadczącą usługę przewozu osób współpracujesz. Istnieją jednak firmy, w których wymagania te bardzo łatwo spełnić.

Ile zarabia taksówkarz?

Na wysokość wynagrodzenia kierowcy kategorii B w Warszawie czy Krakowie, pracującego jako taksówkarz wpływa wiele czynników. Wynagrodzenie taksówkarza uzależnione jest przede wszystkim od tego, ile kursów zostało przez niego zrealizowanych. W tym przypadku zasada jest raczej jedna, im więcej czasu spędzonego w pracy, tym więcej kursów. Oczywiście nie tylko to wpływa na wysokość wynagrodzenia. Na wynagrodzenie taksówkarza wpływa także miejsce, w którym pracuje. Logiczne wydaje się to, że im większe miasto, tym większa liczba potencjalnych klientów. Istotne jest również to, z jaką firmą kierowca współpracuje i na jakich warunkach. Oczywiście zdarza się tak, że kierowca nie współpracuje z żadną firmą. Sposób ten powszechnie uznawany jest jednak za nieopłacalny dla taksówkarzy. Zarobki takich taksówkarzy są bowiem niskie.

Uber, Bolt, Freenow

Aplikacje takie jak Uber, Bolt, Freenow w ostatnim czasie zyskały na popularności wśród osób chcących rozpocząć pracę jako taksówkarz. Nic dziwnego, współpraca z tymi firmami jest bowiem dla kierowcy bardzo korzystna. Osoby współpracujące z Uber, Bolt czy Freenow same ustalają swój czas pracy. To ile pracują oraz kiedy pracują. Kierowcy mają także bezpośredni wpływ na wysokość swojego wynagrodzenia. Jego wynagrodzenie uzależnione jest bowiem od ilości zrealizowanych kursów. Dodatkowo kierowca może pracować jednocześnie na kilku aplikacjach. Co znacząco zwiększa jego szanse na realizację korzystnego cenowo kursu. Kolejną zaletą takiej współpracy jest to, że kierowca ma zawsze wgląd w wysokość wynagrodzenia. Wynagrodzenie trafia do niego na konto.