Flag_of_Ukraine

Jak poruszać się po Krakowie?

Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast, które niezależnie od pory roku przyciąga mnóstwo turystów. Jeszcze kilkanaście lat temu możliwości poruszania się po mieście było niewiele. Dziś jest ich zdecydowanie więcej.

Transport osobisty i rowery

Najzdrowszą, choć niekoniecznie najdogodniejszą formą poruszania się po Krakowie są rowery i środki transportu osobistego. Miasto jest na etapie rozbudowy połączeń rowerowych  i zmiany architektury miasta po to, by więcej osób zdecydowało się właśnie na taki środek transportu, rezygnując przy tym z wyjazdu na ulice własnym samochodem.

Problem z korzystaniem z tego sposobu lokomocji pojawia się w przypadku złych warunków atmosferycznych.

Transport publiczny

Transport publiczny do chyba najmniej lubiana forma podróżowania po Krakowie między innymi ze względu na znaczącą liczbę turystów, przez co w miejskiej komunikacji niemal zawsze panuje ścisk utrudniający komfortowe podróżowanie.

Choć w Krakowie sieć połączeń tramwajowych i autobusowych jest dość dobrze rozwinięta i ciągle poddawana udoskonaleniom, to jednak w dalszym ciągu stanowi spory powód do narzekań nie tylko dla mieszkańców, ale i przyjezdnych. Problemem w komunikacji publicznej jest nie tylko ścisk, ale również spóźnienia i długi czas dojazd do miejsca docelowego, nawet pomimo dostępności licznych bus pasów i możliwości sterowania sygnalizacją.

Własny samochód

Oczywiście po Krakowie można poruszać się także własnym pojazdem, jednak często nie jest to opłacalne rozwiązanie. Dlaczego? Podróżując po Krakowie własnym autem, kierowca musi zmagać się nie tylko z problemem poruszania się w korkach, ale również ze znalezieniem miejsca do zaparkowania, co w wielu przypadkach w zatłoczonym mieście okazuje się być naprawdę trudne.

Taksówka

Wygodniej z niż w komunikacji miejskiej i szybciej niż własnym samochodem? W taki właśnie sposób można podróżować po Krakowie taksówką. To szczególnie korzystne rozwiązanie dzięki dostępności aplikacji takich jak BOLT, UBER czy FreeNow, które pozwalają na zamówienie transportu w sposób szybki i bezproblemowy, bez konieczności długiego oczekiwania na nawiązanie połączenia, jak ma to miejsce w wielu klasycznych korporacjach taksówkarskich.

Podróżowanie taksówką to wygodne i bezpieczne rozwiązanie między innymi dla osób, które niezbyt dobrze znają miasto, a więc nie mogą bez ryzyka korzystać z transportu publicznego. Taksówka odbierze ich z wyznaczonego punktu i dowiezie prosto do miejsca docelowego bez obaw zagubienia się gdzieś po drodze.

W Krakowie z usług korporacji taksówkarskich korzystają przede wszystkim turyści, którzy nie znają topografii miasta, chcą dotrzeć do wyznaczonego celu.

Ze względu na znaczną ilość turystów, która przybywa do Krakowa niezależnie od pory roku, korporacje taksówkarskie mają mnóstwo zleceń, co jest dla nich dobrą informacją, ponieważ im większa jest ilość kursów, tym zarobki będą adekwatnie wyższe. Praca kierowca Kraków, dzięki temu, że miasto cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród Polaków, ale także i gości spoza granic kraju daje spore możliwości zarobkowe.