Flag_of_Ukraine

Jak wybrać samochód do pracy jako taksówkarz?

Taksówka jest pojazdem osobowym przeznaczonym do transportu miejskiego, który musi być przede wszystkim bezpieczny i komfortowy, zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Warto pamiętać również o tym, że zgodnie z przepisami taki pojazd musi być stosownie oznakowany. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając auto na taksówkę?

Co należy brać pod uwagę, wybierając samochód taxi?

W wyborze odpowiedniego auta pełniącego rolę taksówki należy mieć na uwadzę kilka istotnych czynników takich jak:

  • komfort jazdy (zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów),
  • koszty użytkowania (im niższe, tym lepiej),
  • niezawodność.

Wybierając auto, warto stawiać na modele, które w czasie użytkowania nie będą znacząco traciły na swojej wartości.

Każdy decydując się na podjęcie zatrudnienia w charakterze kierowcy, chciałby zarabiać możliwie jak najwięcej. Jest to możliwe, jednak jest do tego potrzebne wygodne auto, które będzie sprawiało, że jazda dla pasażerów, będzie przyjemnością, a dla taksówkarza wykonującego nawet kilkanaście kursów dziennie nie będzie uciążliwa. Komfort pracy jest ważny w każdym zawodzie, dlatego warto z dużą starannością podejść do wyboru odpowiedniego auta. Dla wygody kierowcy ważna jest optymalna pozycja za kierowcą i wygodne fotele, które nie będą obciążały kręgosłupa. Dodatkowo warto stawiać na pojazdy z przestronnym i ergonomicznym kokpitem najlepiej wyposażonym w sporo schowków.

Wykonując dużo kursów każdego dnia, kierowca ma szansę na wysyłki dzienny obrót. Należy jednak pamiętać o tym, że osiąganie atrakcyjnych wypłat nie będzie możliwe, jeżeli taksówkarz będzie ponosił wysokie koszty eksploatacji samochodu. Dlatego też warto postawić na wygodne, ale możliwe jak najbardziej ekonomiczne pojazdy.

Oczywiście wybierając auto nie należy zapominać również o klientach – pasażer musi dobrze czuć się w taksówce. Dlatego warto zadbać o wygodne fotele, przestronne wnętrze i przede wszystkim utrzymanie wnętrza w nienagannej czystości. Dobrym rozwiązaniem jest również wyposażenie pojazdu w przyciemniane szyby, podłokietniki, dobrą opcją będzie również dostęp do gniazdka USB lub 12 V.

Jakie wyposażenie powinno mieć auto pełniące rolę taksówki?

Auto będące taksówką powinno być nie tylko bezpieczne i komfortowe, ale również musi posiadać stosowne wyposażenie.

Każdy samochód, który ma być wykorzystywany jako taxi, musi spełniać nie tylko ściśle określone wymagania techniczne, ale również posiadać niezbędne wyposażenie. Taksówkarz powinien prowadzić auto posiadające przynajmniej dwa miejsca siedzące. W przypadku taksówki bagażowej pojazdu musi posiadać jedno lub dwoje drzwi znajdujących się z boku każdego nadwozia – to ułatwi swobodne wychodzenie pasażerów na zewnątrz.

W taksówce obowiązkowo musi znaleźć się ważna apteczka, koło zapasowe, zestaw narzędzi do zmiany koła, gaśnica i trójkąt. Pojazd musi być również odpowiednio oznaczony, aby było wiadomo, do czego jest przeznaczony. W aucie niezbędna jest kasa fiskalna, a kierowcy jeżdżący na aplikacji Bolt. FreeNow czy Uber muszą posiadać swój sprzęt, umożliwiający sprawną obsługę aplikacji.

Co jednak w przypadku, gdy kierowca chce jeździć taxi, jednak nie może korzystać przy tym z własnego samochodu? To nie stanowi żadnego problemu, zaród taksówkarza można wykonywać, nawet nie posiadając swojego auta. W takim wypadku można skorzystać z jednego z pojazdów wchodzących w skład floty ERES Partner. Wszystkie auta są bezpieczne, komfortowe i odpowiednio wyposażone, gotowe do wykorzystania ich natychmiast do pracy.