Flag_of_Ukraine

Jak zarabiać więcej jako kierowca Taxi?

Bolt podobnie jak Uber jest nowoczesną i innowacyjną aplikacją umożliwiającą stosunkowo tanie podróżowanie w miejskiej przestrzeni. Dziś trudno sobie bez niej wyobrazić komunikację w duży miastach. Coraz więcej kierowców szuka również zatrudnienia w Bolt czy Uber. Wpływ na to mają między innymi jasne warunki współpracy, pomoc na każdym etapie działania (przy współpracy z partnerami Bolt czy Uber) oraz zarobki. Te zależne są w głównej mierze od ilości kursów. Warto jednak wiedzieć, że można zastosować kilka prostych trików, aby zarobić jeszcze więcej, pracując jako kierowca taxi.

Poszukiwanie oszczędności

Ja zarobić więcej na taxi? Oczywiście poza tym, że warto odbywać możliwie jak najwięcej kursów, warto dodatkowo dobrze zrozumieć, na czym polega ecodriving. Wielu kierowców nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużo mogą zaoszczędzić, podchodząc z dbałością do przestrzegania zasad ekonomicznej jazdy (mniejsze prędkości, hamowanie silnikiem itd.).

Perfekcyjna znajomość topografii miasta

Pasażerowie, wybierając przewoźnika, kierują się nie tylko ceną przejazdu, ale również szacowanym czasem dotarcia kierowcy na miejsce odbioru – w większości przypadków im szybciej odbierze swojego pasażera, tym lepiej.

Jak zarabiać więcej znając topografię miasta? Czekając na postojach, warto wybierać miejsca, w których znajduje się najwięcej biur i orientować się w godzinach, w których prace kończy najwięcej pracowników decydujących się na podróżowanie taksówką, a nie własnym autem czy komunikacją miejską. Wieczorami warto wiedzieć, gdzie w mieście znajdują się najpopularniejsze miejsca spotkań (kluby, puby, bulwary itp.).

Dobrym sposobem na zwiększenie ilości kursów a tym samym zarobków jest regularne śledzenie imprez i wydarzeń kulturalnych w mieście – po ich zakończeniu mnóstwo osób poszukuje szybkiego powrotu do domu.

Perfekcyjna znajomość aplikacji

W aplikacji kierowcy mogą skorzystać z mapy z mnożnikami  – strefy w których brakuje kierowców, wyświetlają się na czerwono. To oznacza wyższe ceny, dlatego kierowca, który widzi takie obszary, powinien kierować się w ich stronę. To dla niego szansa na dobrze płatny kurs.

W aplikacji dostępny jest chat, dlatego kierowca, który się spóźni powinien powiadomić o tym pasażera –  taka informacja znacząco zmniejszy ryzyko anulowania zamówienia przejazdu.

Wysoka jakość usług

Kierowca, który chce więcej zarobić, powinien zadbać o jak najwyższą ocenę w aplikacji. Tylko ci najlepiej oceniani mają szansę na jazdę w klasie Comfort, co bezpośrednio będzie przekładało się na zwiększenie zarobków.

Dodatkowy zarobek

W przypadku kierowców taxi w Krakowie dodatkowym zarobkiem są również napiwki, które są im przekazywane w całości, bez żadnych prowizji. Dlatego warto dbać o pasażerów np. pomagając im z bagażem czy uraczyć miłą pogawędką (ale tylko w przypadku gdy kierowca ma na to ochotę).