Flag_of_Ukraine

Jak zostać taksówkarzem?

Poszukując pomysłu na życie i pracę zarobkową wiele osób, szczególnie tych, które uwielbiają dużo jeździć samochodem, zastanawia się nad wyborem zawodu taksówkarza. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zawód taksówkarza wymaga odpowiedniego przygotowania. Chodzi tu przede wszystkim o pozyskanie licencji. A własne auto? Można przekształcić na taxi własny pojazd, można również nawiązać współpracę z firmą, która kierowcom oddaje do dyspozycji własną flotę aut.

Jak wygląda praca taksówkarza?

Na czym polega zawód taksówkarza? Jak najprościej określić to czym zawodowo zajmuje się taksówkarz? Jego praca roi przede wszystkim transport klientów w wyznaczone przez nich miejsce, za który pobierana jest ustalona opłata. Transport realizowany jest przy pomocy auta dostosowanego do przewozu osób, w którym może znajdować się nie więcej niż 9 pasażerów (razem z kierowcą). Cena za przejazd zależna jest od długości przebytej trasy. Każda firma oferująca usługi taksówkarzy ma swoją indywidualną, z góry założoną stawkę za każdy przejechany kilometr.

Wbrew pozorom praca taksówkarza nie jest tak łatwa, jakby się to wielu osobom mogło wydawać. To zawód wymagający dostępność przez całą dobę, nawet w święta i dla większości ludzi dni wolne od pracy. W mniejszych miastach może pojawić się również problem wynikający z oczekiwania na pojawienie się zlecenia.

Z zawodu taksówkarza zadowolone będą przede wszystkim osoby, które uwielbiają jeździć samochodem, a kontakt z innymi ludźmi jest dla nich przyjemnością.

Jakie warunki należy spełnić, aby pracować w zawodzie taksówkarza?

Zamiłowanie do jazdy to jednak nie wszystko, co jest niezbędne do rozpoczęcia pracy w zawodzie taksówkarza. Bardzo ważne jest również czynne prawo jazdy kategorii B oraz zaświadczenie o niekaralności. Jeżeli taksówkarz będzie świadczył usługi przewozu wykorzystując własne auto, musi również przedstawić dokument potwierdzający prawo do dysponowania pojazdem.

Dodatkowo niezbędne będą również badania lekarskie i psychologiczne potwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu taksówkarza. Przygotowaniem do pracy będzie szkolenie w zakresie transportu drogowego taksówką, zakończone egzaminem. Jego pozytywny wynik będzie uprawniał kierowcę do prowadzenia taksówki.

ERES Partner – dlaczego warto rozpocząć współpracę?

Jak w prosty sposób pracować w wymarzonym zawodzie taksówkarza? Wystarczy zgłosić się i nawiązać współpracę z ERES Partner, firmą, która ma zdecydowanie najlepszą ofertę na rynku. ERES Partner zatrudnia kierowców aplikacji Uber, Bolt i FreeNow co pozwala pracować w zawodzie taksówkarza bez konieczności zakładania własnej działalności oraz bez obowiązku uzyskiwania licencji.

Współpracując z ERES Partner kierowca ma dwie możliwości. Może świadczyć usług przewozu swoim autem – wówczas ERES jest tylko pośrednikiem w rozliczeniu. Może również skorzystać z dostępnej floty aut, które są komfortowe i zadbane pod względem technicznym.