Flag_of_Ukraine

Praca dla studenta – jakie są możliwości?

Życie studenckie kojarzy się z brakiem pieniędzy. Czy rzeczywiście jednak tak być musi? Absolutnie nie! Studenci mają wiele możliwości, aby dorobić nieco dodatkowej gotówki, a przy okazji budować swoje doświadczenie zawodowe. Na szczęście w Polsce wielu młodych ludzi łączy studiowanie z pracą. Nie mają oni problemu ze znalezieniem pracy, czy to w pełnym, czy nie pełnym wymiarze czasu. Oferty pracy dla studentów dostępne są wszędzie. Trzeba umieć je jednak dobrze szukać. Wiele firm chętnie przyjmuje do pracy osoby posiadające status studenta. Jeśli więc jesteś studentem i szukasz sposobu na zarobienie dodatkowej gotówki, to zapoznaj się z tym artykułem. Podpowiadamy w nim, gdzie tej pracy szukać! 

Dlaczego warto, pracować studiując?

Pracujący student to dość rozpowszechnione zjawisko. Obecnie taki obrazek już nikogo nie dziwi. Co więcej, rozwiązanie to ma wielu zwolenników. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że studenci mogą w ten sposób zyskać swoje pierwsze doświadczenie zawodowe. To także sposób za zdobycie nowych umiejętności. Rozwój kompetencji jest niezwykle pomocne w dalszej karierze zawodowej. Pracodawcy zwracają na to uwagę. Poszukują również pracowników, którzy mają przynajmniej minimalne doświadczenie. W dzisiejszych czasach oprócz wykształcenia należy mieć również doświadczenie, z tego względu praca w trakcie studiów do dobre rozwiązanie. Niezaprzeczalną zaletą pracy, jako student jest również możliwość zarobienia własnych pieniędzy. To szczególnie istotne dla tych osób, które nie mogą liczyć na wsparcie rodziny. Jednak osoby korzystające z pomocy rodziców powinny również pomyśleć o pracy w trakcie studiów. Nawet niewielka praca w niepełnym wymiarze godzin może pomóc naprawić budżet rodzinny lub zaoszczędzić pieniądze na wymarzony wyjazd. Niezależnośc finansowa to przyjemne doświadczenie. Warto spróbować ją osiągnąć pracując na przykład jako kierowca kat b w Warszawie.

Gdzie student może szukać pracy?

Student może pracować na cały lub część etatu. To jaki rodzaj pracy podejmie, uzależnione jest od tego, czy studiuje dziennie, czy zaocznie oraz od tego ile czasu w ciągu dnia zajmują mu zajęcia. Super opcją dla studentów, jest również praca sezonowa. Jedno jest natomiast pewne, jeśli ktoś chce zawsze znajdzie sposób na to, aby pracować. Bez względu na to, jak trudny kierunek studiuje. Oczywiście praca studenta może być ściśle powiązana z kierunkiem, na którym się on uczy. Takie rozwiązanie wydaje się wprost idealne. Umożliwia bowiem zdobycie kierunkowego doświadczenia. W takim przypadku większość firm zazwyczaj oferuje staże i praktyki. Czasem płatne, czasem nie. W sytuacji, gdy doświadczenie jest mniej ważne niż gotówka, student może poszukać pracy jako:

 • korepetytor,

 • opiekun/opiekunka do dzieci,

 • barman/barmanka,

 • pracownik restauracji,

 • kurier,

 • telemarketer.

Kierowca TAXI

Dość ciekawym sposobem na zarobienie pieniędzy, jest praca studenta w roli kierowcy taksówki. To świetna praca zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wystarczy mieć prawo jazdy i rozpocząć współprace z partnerem rozliczeniowym, jakim jest np. ERES Partner. Współpracując z ERES Partner w kierowca taxi w Warszawie, Krakowie czy Lublinie zyskuje dostęp do aplikacji Uber, Bolt i FreeNow bez konieczności zakładania własnej działalności gospodarczej. To duże ułatwienie. Pracując za pośrednictwem tych aplikacji, taksówkarz sam decyduje o tym, kiedy i ile pracuje. Łatwo więc dzięki temu połączyć prace z innymi zajęciami np. studiami. Dodatkowo zarobione środki trafiają na konto kierowcy raz w tygodniu. Dzięki temu studenci mają dostęp do zarobionych przez siebie pieniędzy zawsze, gdy tego potrzebują.