Flag_of_Ukraine

Praca dodatkowa jako kierowca taxi

Praca w charakterze kierowcy taxi nie zawsze musi być pełnoetatowym zajęciem. W zależności od indywidualnej sytuacji może stanowić także zajęcie dodatkowe, pozwalające na zwiększenie domowego budżetu. To idealne zajęcie dla osób lubiących prowadzić samochód i szukających dodatkowego źródła dochodu.

Kierowca taxi – zajęcie pełnoetatowe czy tylko dorywcze?

Wiele osób zastanawiając się nad rozpoczęciem pracy w charakterze kierowcy taxi, zastanawia się nad tym, czy ten zawód musi być wykonywany w pełnym wymiarze godzin. Oczywiście, że nie. Współpracując z ERES Partner, największym partnerem Bolt, Uber oraz FreeNow, praca w charakterze kierowcy taxi zyskuje nowe znaczenie. Jest znacznie bardziej opłacalna niż współpraca z tradycyjnymi korporacjami taxi, ponieważ odbywa się na zupełnie innych, znacznie korzystniejszych dla kierowcy warunkach. W tym przypadku praca może być z powodzeniem traktowana jako dodatkowe źródło dochodu. To kierowca sam ustala ile i kiedy pracuje, taki elastyczny grafik to idealnie rozwiązanie dla osób poszukujących wyłącznie zajęcia dorywczego zarówno w ciągu tygodnia jak i w weekendy.

Warto pamiętać jednak o tym, że niezależnie od tego, czy praca kierowcy taxi będzie wykonywana w pełnoetatowym wymiarze, czy jedynie stanowić pracę dodatkową, w każdym z przypadków przed rozpoczęciem pracy konieczne jest spełnienie wszystkich wymogów formalnych. Rozpoczęcie pracy w niepełnym wymiarze nie oznacza jednak, że w przyszłości nie będzie możliwe przejście na pełen etat czy systematyczne zwiększanie (lub zmniejszanie) liczby przejeżdżonych godzin.

Czy warto znaleźć dodatkowe zajęcie jako kierowca taxi?

Elastyczny grafik i możliwość pracy w dogodnym dla siebie momencie to tylko niektóre z zalet wynikających ze współpracy z ERES Partner w charakterze kierowcy taxi, działającego w niepełnym wymiarze godzin. Co istotne, podjęcie zatrudnienia nie wymaga załatwienia zbyt wielu formalności, wystarczy chęć do pracy, prawo jazdy i pozytywne nastawienie do pasażerów. Pracując w niepełnym wymiarze godzin, nie trzeba (choć można) posiadać własnego pojazdu – w przypadku gdy auto prywatne nie będzie służyło za taksówkę, wówczas z powodzeniem można skorzystać z jednego z aut należących do floty.

Praca w niepełnym wymiarze godzin, w szczególności z ERES Partner jest niezwykle opłacalna nie tylko ze względu na dobre warunki zatrudnienia, ale również przez dobre stawki oraz dogodne formy rozliczania kursów. Dzięki temu praca dodatkowa nawet jeżeli nie będzie wykonywana na pełnym etacie, będzie opłacalnym zajęciem, szczególnie w dużych miastach, gdzie zapotrzebowanie na usługi taxi jest naprawdę bardzo wysokie.

Przed rozpoczęciem współpracy warto zapoznać się z kosztami, jakie musi ponieść kierowca i indywidualnie przeanalizować opłacalność rozpoczęcie zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin. Z dodatkowej pracy w charakterze kierowcy taxi może skorzystać tak naprawdę każdy – wystarczy, że lubi jeździć i spełnia wszystkie niezbędne wymogi formalne.