Flag_of_Ukraine

Praca jako kierowca kat. B w Krakowie – dlaczego warto?

Gdzie w Krakowie kierowca kat. B może szukać pracy? Największe szanse na zatrudnienie kierowcy mają w firmach kurierskich, dostawczych oraz w korporacjach taksówkarskich. Dlaczego warto pracować jako kierowca w Krakowie?

Kierowca kat. B – co warto wiedzieć o pracy?

Kierowca swój zawód może wykonywać nie tylko na ciężarówkach czy autobusach, ale również na mniejszych pojazdach, których dopuszczalna masa całkowita (DMC) nie przekracza 3,5 t – w takim przypadku wystarczy jedynie prawo jazdy kat. B, podobnie jak przy prowadzeniu pojazdów konstrukcyjnie przeznaczonych do przewozu nie więcej niż 9 osób (uwzględniając w tym kierowcę).

W przypadku pracy kierowcy kat. B nie ma wskazań co do konieczności przeprowadzenia badań psychologicznych (zupełnie inaczej niż w przypadku osób świadczących pracę kierowcy na pojazdach np. kat C czy D). To jakie badania dodatkowe będą wskazane na stanowisku pracy, w dużej mierze zależne jest nie tylko od przepisów, ale i od potrzeb pracodawcy.

Decydując się na pracę kierowcy kat. B, warto pamiętać o tym, że ten zawód obarczony jest pewnym ryzykiem w postaci:

  • długiego przebywania w pozycji siedzącej,
  • narażenia na działanie czynników zewnętrznych (temperatura, hałas, wibracja, drganie, spaliny, brak odpowiedniego oświetlenia czy konieczność dźwigania ciężkich przedmiotów),
  • konieczności skupienia się na warunkach drogowych bez względu na okoliczności,
  • nadmiernego stresu i zmęczenia.

Taka praca w zależności od stanowiska może wiązać się z ponadnormatywnymi godzinami pracy. Czasem może być to również związane z presją pod presją czasu, z czym nie każdy jest w stanie sobie poradzić.

Jeżeli jednak prowadzenie pojazdu sprawia nam przyjemność, warto zacząć rozglądać się za dobrą posadą kierowcy. Tu możliwości znalezienia pracy jest sporo, szczególnie w dużych i dobrze rozwiniętych miastach.

Czy warto pracować w Krakowie jako kierowca kat. B?

Kraków jest dużym i bardzo dobrze rozwiniętym miastem, w którym dysponują prawo jazdy kat. B, z dość dużą łatwością można znaleźć zatrudnienie na stanowisku dostawcy, kuriera czy kierowcy taxi. Szczególnie praca w korporacjach taksówkarskich jest niezwykle opłacalna, ponieważ ze względu na to, że Kraków jest dużym miastem, chętnie odwiedzanym przez turystów kierowcy taxi mogą liczyć na dużą ilość kursów każdego dnia, co przy wyborze odpowiedniego pracodawcy daje możliwość uzyskania atrakcyjnych zarobków. Dodatkowo może być to bardzo satysfakcjonujące zajęcie dla osób lubiących kontakt z ludźmi i prowadzenie pojazdów.

Dlaczego warto nawiązać współpracę w ERES Partner?

Praca na bardzo dobrych warunkach w Krakowie na stanowisku kierowcy taxi? Mając prawo jazdy kat. B, poszukując zatrudnienia jako kierowca taxi warto przede wszystkim rozważyć współpracę z ERES Partner. To miejsce, w którym można zawodowo jeździć samochodem nawet nie posiadając swojego własnego auta – w takim przypadku można skorzystać z jednego z pojazdów należących do floty.

ERES Partner jest największym partnerem Ubera, FreeNow oraz Bolta w Krakowie. Dlatego chcąc pracować jako kierowca taxi, nawiązanie współpracy w tym przypadku będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Praca jako kierowca taxi w Krakowie to wiele udogodnień i bardzo korzystny system rozliczeń dla kierowców, dzięki któremu odbywając dużo kursów, mogą osiągnąć atrakcyjne i satysfakcjonujące zarobki. W tym przypadku praca w charakterze kierowcy taxi może być zarówno etatowym zajęciem, jak i tylko pracą dodatkową. Wszystko to jest możliwie dzięki temu, że to kierowca sam ustala sobie grafik i decyduje o tym, kiedy pracuje, a kiedy ma wolne.