Flag_of_Ukraine

Najpopularniejsze aplikacje taxi w Polsce

Jak szybko i wygodnie zamówić przejazd, nie oczekując na połączenie z centralą, które czasem naprawdę ciężko nawiązać? Jest na to proste rozwiązanie – wystarczy skorzystać ze specjalnych aplikacji umożliwiających zamówienie usług taksówkarskich, szybko i wygodnie. Aplikacje mają wiele zalet, zarówno dla samych kierowców, jak i dla podróżnych.

Jak działają aplikacje taxi?

Dzięki aplikacjom można szybko i wygodnie zamówić przejazd z punktu A do punktu B. Wystarczy telefon i dostęp do internetu. Aplikacja przesyła do kierowcy znajdującego się najbliżej miejsca odbioru informacje o przejeździe. Jeśli ten przyjmie zamówienie, pasażer dostaje informacje o planowanym czasie przyjazdu, modelu samochodu, a  także poznaje kosztu usługi.

Jakie są najpopularniejsze aplikacje taxi w Polsce? 

W Polsce działa kilka aplikacji dla taksówkarzy. Zasada ich działania jest dość podobna, choć można też znaleźć kilka mniej lub bardziej istotnych różnic. Jakie aplikacje są najpopularniejsze? Z których pasażerowie korzystają najchętniej?

Uber

W wielu zestawieniach liderem aplikacji umożliwiających zamówienie usług taksówkarskich jest Uber. Jest to amerykańska firma, która na rynku jest już kilkanaście lat. Aplikacja jest ciągle udoskonalana, dając zarówno pasażerom jak i kierowcom coraz więcej możliwości.

Aplikacja jest prosta w użytkowaniu, a interfejs dość przyjazny. Wystarczy wpisać miejsce odbioru i docelowe miejsce podróży, a zlecenie zostanie przekazane kierowcy, który znajduje się najbliżej.

Kierowcą Ubera w Warszawie lub Krakowie może zostać każdy, wystarczy tylko prawo jazdy i chęć do pracy.

Bolt

Bolt to największa konkurencja dla Ubera. Firma wywodzi się z Estonii i od chwil pojawienia się na rynku cieszy się dużym zainteresowaniem.

Jak korzystać z aplikacji? Wystarczy ją zainstalować, ustawić sposób płatności i można zacząć działać. Zamawiając taxi, wystarczy wpisać w odpowiednie miejsce adres odbioru oraz adres docelowy. Pasażer po zaakceptowaniu przez kierowcę zlecenia poznaje czas jego przyjazdu, koszt transportu oraz model samochodu, którym przejazd będzie się odbywał.

Aplikacja jest czytelna, prosta w użytkowaniu, cena i trasa przejazdy również nie wzbudzają wątpliwości.

FreeNow

FreeNow to firma stawiająca przede wszystkim na komfort przejazdów, dlatego też pasażerowie decydujący się na tę aplikacje mogą liczyć na to, że trafi im się pojazdów wysokiej jakości.

Aby korzystać z FreeNow, należy skorzystać ze strony internetowej bądź pobrać aplikację. Jak zamówić przejazd? To bardzo proste, wystarczy wpisać miejsce startu oraz miejsce docelowe. Aplikacja ukazuje dostępne pojazdy oraz orientacyjną cenę przejazdu.

W FreeNow jest wiele możliwości płatności, dlatego każdy na pewno wybierze odpowiednią dla siebie.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji taxi?

Aplikacje taxi to wygodne rozwiązanie zarówno dla pasażerów jak i kierowców. Dzięki nim można szybko i bez problemów zamówić przejazd na wybranej trasie, od początku znając koszty transportu. Ich obsługa jest naprawdę bardzo prosta, a interfejs przyjazny użytkownikom.