Flag_of_Ukraine

Najpopularniejsze aplikacje TAXI

Jeszcze kilkanaście lat temu, chcąc zamówić przejazd taksówką, trzeba było polować na nią na ulicy i mieć nadzieję, że przejeżdżający taksówkarz jest w danej chwili dyspozycyjny. Jeszcze kilka lat temu zamówienie taksówki wiązało się z zamówieniem przejazdu u dyspozytora i długim oczekiwaniem na przyjazd taksówki. Dziś wygląda to zdecydowanie inaczej. Jak?

Przede wszystkim znacznie korzystniej pod wieloma względami zarówno dla kierowców, jak i pasażerów. Zawdzięczamy to wszystko aplikacjom służącym do zamawiania przejazdów taksówką. Taki sposób transportu kryje w sobie wiele zalet. Przejazd taksówką zamawianą przy pomocy aplikacji mobilnej jest znacznie tańszy od tego zamawianego klasyczną metodą. Tego typu możliwości dostępnych jest na rynku naprawdę wiele. Pokrótce omówimy najpopularniejsze z nich. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas listą!

Uber

Uber to firma, która jako pierwsza wprowadziła na rynek aplikacje mobilna służącym do zamawiania przejazdów taxi. Uznawana jest za najbardziej znaną aplikację tego typu. Dodatkowo wystarczy spełniać kilka podstawowych warunków, aby móc zacząć pracować jako kierowca za pośrednictwem tej aplikacji. Uznaje się, że współpracującym z Uber Warszawa, Kraków lub Lublin zarobki kierowców są naprawdę na zadowalającym poziomie. Z potocznie zwanego „Ubera” korzystają zarówno te osoby, które pragną oferować przejazdy taksówką, jak i ci, którzy z tego przejazdu pragną skorzystać. Sposób działania tej aplikacji jest prosty i intuicyjny. Zarówno kierowcom, jak i pasażerom nie powinno korzystanie z niej przysporzyć problemów.

Bolt

Kolejną aplikacją działającą podobnie do tej omówionej wyżej oferuje swoim klientom firma Bolt. Rzeczywiście obie te aplikacje są tak bardzo podobne do siebie, że wiele osób uznaje je za niemalże identyczne. Obie aplikacje różni za to od siebie jeden podstawowy szczegół. Tym szczegółem jest dostępność w poszczególnych miastach Polski. Chcąc pracować, jako kierowca przy współpracy z firmą Bolt Kraków lub w innych miastach, tak samo, jak w przypadku firmy Uber, kierowca musi spełnić szereg wymagań i posiadać odpowiedni model samochodu. Rozpoczęcie współpracy z tą firmą nie należy jednak do zbyt skomplikowanych. Zarobki natomiast uznawane są za korzystne. Dodatkowo kierowca, współpracując z firmą Bolt, sam ustala godziny, w których pracuje.

Free Now

Free Now to kolejna znana w Polsce aplikacja służąca do zamawiania przejazdów bezpośrednio za pośrednictwem telefonu. Rozpoczęcie pracy w tej firmie jest jednak nieco bardziej skomplikowane. Kierowca musi bowiem posiadać licencję taksówkarską. Mimo wszystko praca w FreeNow Kraków to bardzo opłacalna opcja dla kierowców. Kierowcy mogą indywidualnie dostosować ilość czasu poświęconego na pracę, który jest dostosowany do ich możliwości. Mogą również nastawić się na realizację np. tylko jednego rodzaju kursów. Elastyczność w tej firmie to podstawa.