Flag_of_Ukraine

Jak działa aplikacja Bolt?

Aplikacja Bolt to tańsza i znacznie wygodniejsza alternatywa dla klasycznych taksówek, która ze względu na swoje liczne zalety cieszy się już od dłuższego czasu niesłabnącym zainteresowaniem.  Coraz więcej osób bardzo chętnie korzysta z tej aplikacji, choć w Polsce jest to jeszcze stosunkowo nowa usługa. Aplikacja dla klientów jest prosta i intuicyjna w obsłudze, a jak to wygląda w przypadku wersji dla kierowców?

Czy aplikacja Bolt pełni rolę taksometru?

Wiele osób sądzi, że aplikacja Bolt dla kierowcy jest pewnego rodzaju wersją taksometru w telefonie. Jest w tym stwierdzeniu nieco prawdy, jednak nie do końca jest ono słuszne. Co prawda w aplikacje kalkulowane są koszty przejazdy, jednak są one wyznaczone jeszcze przed rozpoczęciem kursu, z uwzględnieniem z góry założonej trasy przejazdu.

Aplikacja Bolt jest darmowa i tak naprawdę może być zainstalowana na każdym urządzeniu (nie tylko na telefonie), wykorzystującym w swoim działaniu system Android lub iOS.

W przeciwieństwie do klasycznych taksometrów wykorzystywanych w korporacjach taksówkarskich, w przypadku aplikacji Bolt nie ma konieczności ingerowania we wnętrze samochodu.

Aplikacja Bolt a koszty przejazdu

Aplikacja Bolt Lublin dla kierowców ma wiele różnych, niezwykle w tej pracy przydatnych funkcji. Jedną z nich jest kalkulowanie ceny przejazdy przy jednoczesnym uwzględnieniu czynników takich jak:

  • długość najkrótszej trasy,
  • czas trwania podróży (tu pod uwagę brane są dane historyczne dotyczące natężenia ruchu drogowego na wyznaczonej trasie),
  • liczbę planowanych przystanków na trasie (takie pasażer może sobie zaznaczyć w chwili zamówienia kursu).

Aplikacja wyznacza koszt kursu z góry jeszcze przed jego rozpoczęciem. Jeżeli pasażer nie dokona zmian na trasie, wówczas opłaty pozostają niezmienne.

Gdy kurs zostanie zakończony aplikacja wysyła o tym informację do wirtualnej kasy Bolt, gdzie ma miejsce fiskalizacja i wystawienie e-paragonu (który pasażer otrzymuje na swój adres e-mail).

Co kierowcy daje posiadanie aplikacji Bolt?

Z aplikacji Bolt kierowca może wyczytać wiele istotnych dla niego informacji, dotyczących nie tylko kosztów i trasy pojedynczego kursu. Dzięki funkcjonalnym zakładkom w aplikacji może sprawdzić również ilość przejechanych godzin i odbytych kursów. W aplikacji można również sprawdzić wysokość wypracowanych środków wraz z dodatkowymi bonusami, które często przyznawane są tym najbardziej aktywnym kierowcom.

Aplikacja formą komunikacji z pasażerem

W przeciwieństwie do klasycznych taksówkarskich korporacji, kierowcy taxi korzystający z aplikacji Bolt mają możliwość swobodnej komunikacji z pasażerem, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Mogą korzystać nie tylko ze zwykłych połączeń telefonicznych lud bezpiecznych połączeń VOIP. W obu przypadkach po zakończeniu połączenia numer telefonu zostaje usunięty i nie zostanie wykorzystany aż do następnego kursu i próby kontaktu kierowcy z pasażerem.

Zgodnie z planem w najbliższym czasie możliwe będzie również korzystanie w komunikacji z czatu tekstowego.

Duże możliwości pozyskiwania większej ilości kursów

W aplikacji Bolt Kraków lub Warszawa istnieje funkcja pozwalająca na przyjęcie kolejnego przejazdu jeszcze zanim zostanie zakończony ten obecnie realizowany. Dzięki temu kierowca taksówki w Warszawie czy Krakowie uniknie zbędnych przerw pomiędzy zleceniami, co pozytywnie wpłynie na wysokość jego zarobków.